Жица - България
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български метъл портал, посветен на твърдата жица и всичко свързано с нея!
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Кръшни чалга лирики

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Peio_Burton

Peio_Burton


Брой мнения : 67
Join date : 22.09.2009
Age : 30
Местожителство : Дружбалон

Кръшни чалга лирики Empty
ПисанеЗаглавие: Кръшни чалга лирики   Кръшни чалга лирики EmptyСъб Сеп 26, 2009 1:16 am

Са квото и да си говорим, чалгата е изключително популярна и адски еднообразна. Има обаче някой генииални текстове, които не можем да не почетем с една тема. Laughing А и в последно време съм толкова заобиколена от ретро чалга, че мозъка ми се е пропил с нея и за друго не мога да се сетя, а ме дразни как има само една тема в тоя раздел Laughing Та тука ви предлагам да обсъждаме гениалните текстове на някой чалга парчета Laughing Laughing

Ще почна с това: http://vbox7.com/play:bf7b5ffe
И шкембето, и шкембето люто горещо ми е най-любимото нещо! Сутрин и вечер шкембенце яж - засища, дава кораж! Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.last.fm/user/GuardOfTheNight#shoutbox
Illuminath

Illuminath


Брой мнения : 164
Join date : 22.09.2009

Кръшни чалга лирики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръшни чалга лирики   Кръшни чалга лирики EmptyСъб Сеп 26, 2009 10:31 am

абее , Черно Фередже рулира във стила с улигофренията а тия пичове са пеели оте по времето на дядо ми .... за какво си говорим - за мен техните текстове са гениални , а колкото до чалгата ... същото като хората - над 98% просто са за канала
Върнете се в началото Go down
Gael

Gael


Брой мнения : 105
Join date : 21.09.2009
Age : 30
Местожителство : Сливен

Кръшни чалга лирики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръшни чалга лирики   Кръшни чалга лирики EmptyСъб Сеп 26, 2009 4:29 pm

Трябва да признаем, че човек не може вечно да яде суши и да се залива с бира...понякога му трябва боб с наденица flower Няма човек, който да не си е тананикал някоя чалгийка докато отива за хляб или нещо такова. Примерно "Елате пиленца при батко" е култово, а "Обичам шопската салата" е направо епично Cool Разбира се гледам на това откъм смешната страна - забавните текстове - 1/4 от лафовете, които използвате по улицата са от яко смях чалгии. Едно време чалгата в България са били старите градски песни - тогава не са имали ни малко музика в тях, докато сега някои от джумбаредата са от много високо ниво (откъм изпълнение, ритмика и сложност). Не казвам, че ги харесвам, но не може да се отрече талантът на циганетата, които още като се родат хващат тарамбуката.
Обаче най-новата чалга от поколението на Андреа няма дори и тези малки ценности, все се пее за любов и тъпотии...това не го харесвам, но Радо Шишарката, Милко Калайджиев и подобни ме забавляват Very Happy Не, че бих си ги пуснал вкъщи и да отпочивам...просто за лафа Wink Не мога нещо да го заклеймя на 100%.
А ако стане въпрос за младото поколение, от което всички мечтаят да са мутри или курви...не им е основния проблем в музиката, която слушат (дори и да им пусна джаз, няма да им вдигна IQ-то). Нали ги виждам поливината металисти - в крайна сметка нямат по-различни професии. държание и даже така нареченето "Лайфстайл". Младите мЯтали също следват мода и глупаво държание като неочалгарите Laughing "бах ги в лейбълите, всичките са еднакви и както мЯталист ще каже чалгата не струва, толкова прав ще е и чалгар, който каже , че метАлът не струва (щото едно 80%, от всички банди излезли някога, са боза).

Малко се отклоних, но като ме зазове някаква мисъл и не мога да спра Laughing

Та да не съм толкова offtopic (не, че може още повече Laughing ) ето яко лирики : http://vbox7.com/play:6a55708f
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/265139513
Sponsored content





Кръшни чалга лирики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кръшни чалга лирики   Кръшни чалга лирики Empty

Върнете се в началото Go down
 
Кръшни чалга лирики
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Жица - България :: Свободната Зона :: Останалата музика-
Идете на: